Wczytywanie
 

Wsparcie inicjatywy KUPS - Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków dotyczącej Nutri-Score przez POLBISCO

W ostatnim czasie POLBISCO wsparło działania KUPS - Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków w ramach projektu przeciwdziałania wdrożenia w Polsce oraz UE systemu Nutri-Score. System ten zgodnie z opiniami branży, niestety nie jest korzystny dla wielu naturalnych produktów rolno -przetwórczych stanowiących duży udział naszej krajowej produkcji i eksportu do wielu krajów UE.

 

W dniu 25 listopada br. odbyła się debata online pt. „Czy system Nutri-Score jest zagrożeniem dla naturalnych produktów?” we współpracy z portalspozywczy.pl. Debata cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym przede wszystkim przedstawiciele firm spożywczych oraz administracji państwowej. Mamy nadzieję, że również śledziliście Państwo debatę, jeśli się jednak nie udało to w linku można ją obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=urBbf9uDc3w

 

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami i artykułami, które pojawiają się w mediach społecznościowych, przykładowo:

https://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/nutri-score-promuje-produkty-przetworzone-kosztem-naturalnych,205546.html

https://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/dietetyk-system-nutri-score-jest-zbyt-uproszczony,205565.html

DOŁĄCZ DO NAS

Obecnie Stowarzyszenie POLBISCO zrzesza wiodące firmy z branży. Firmy członkowskie reprezentują 80% rynku słodyczy w Polsce.

Zobacz listę członków